Chci ten nejlepší hardware!

Pro ty z nás, pro které není počítač jen bednou na práci či nenáročné hraní, je stavba počítače a jeho vylepšování plnohodnotným koníčkem. Někdy finančně dost náročným (což se týká zejména hráčů nejnovějších her). Snahou všech "fanoušků" špičkového výkonu je pak nalézt ty nejlepší komponenty.

Proto se na mě často obrací nejrůznější lidé o pomoc. Problematika HW je však široká a není v lidských silách sledovat vše (i když se snažím třeba u HDD). Tato stránka má přesto fungovat jako takový malý rádce nakupujícího.


Tento rádce je především ve formě odkazů, kam se obrátit, když budete cokoliv hledat. Něco podobného už najdete v sekci Linky. A co přináším tedy nového? Je to můj léta vypracovávaný soubor, kam zapisuji testy HW, které najdu v počítačových časopisech.
Pročítám Chip, Computer, Computerworld, Connect a další. Několik IT časopisů již zaniklo, holt internet a Google válcuje pomalu, ale jistě papír.

Tento wordovský dokument obsahuje seznam všech možných počítačových komponent s odkazy na příslušné testy. Pozor! Odkazuje jen na testy v papírových časopisech! Snad vám to k něčemu bude (snažím se zde aspoň ročně aktualizovat - o aktuální si můžete napsat ;)


Seznam testů a témat (ZIP) - k 31.12.2008 (aktualizace na požádání)
Chip Top 10

Přidejte se! Čtete jiné časopisy? Zajímá vás HW? Také se snažíte vybrat to nejlepší? Pomožte mi a pošlete informace o testech v jiných časopisech! Zašlete mi aspoň o čem test je, kolik komponent testovali, v jakém čísle to je a na jaké stránce. Díky! Informace budu přidávat co nejdříve a přispěvovatele zveřejním (neřeknou-li jinak).
Odkazy na tématické weby k různým komponentám či odkazy na zvláštní sekce tohoto webu:

- Pevné disky (HDD) - můj průběžně aktualizovaný text
- CRT/LCD panely : Katalog monitorů, technologie LCD panelů (velice pěkný článek na Svět hardware)


Historie:
Výběr pevného disku (HDD) - text a test z roku 2003
Výběr DVD-ROM - "aktuální" k roku 2003


Last update: 31.12.2008 (Created by Harry 30.12.2004)