Už nikdy SMS zcela zdarma?

Was: Změny cen u operátora T-Mobile

Tato jednoduchá stránka původně vznikla jako můj osobní protest ke změnám, které předvedla začátkem února 2003 společnost T-Mobile (Radiomobil, Paegas). V 11/04 prošel text revizí a protože všechny mně původně známé free brány již nefungují, soustředím se v budoucnu na odkazy na nové zdroje a zajímavé informace, narazím-li na nějaké.

Nyní po roce (12/2005) mohu říci, že téma přestává být aktuální, lidé si na zpoplatnění SMS zvykli nebo využívají stále ještě zdarma fungujících bran Oskara a Eurotelu. Je zajímavé, že téměř tři roky po zavření T-Mobile brány je pro konkurenci stále ekonomicky udržitelné umožnit odesílat SMS zdarma.Asi jsou na tom finančně lépe než operátor s nejvíce zákazníky, T-Debile.. No nic nyní sem občas napíšu novinky v této oblasti.


Odkazy na SMS brány českých operátorů: O2 -- Vodafone -- T-zones
Ostatní brány: esemeska.cz (redirekt, ale aspoň je to přehledné a ukazuje čísla předvoleb, pokud je neznáte a nebyly změněny.)

Informace o přenositelnosti čísla
Do které sítě patří dané číslo? - Aplikace (webová od O2) / Článek (na MobilManii)

Zajímavé apliakce pro posílání SMS z počítače: GiboSMS (má i internetovou bránu), esmska, SMS Posílač Treca (recenze), Krteček, DreamCom (celá rodina komunikačních řešení).

Poznámka: u článků je diskuze a ta je často přínosnější než samotný článek ;)


Víceméně původní text:

1) Existují velice kvalitní stránky věnující se tomuto problému, tak zamiřte určitě také tam - http://tmo.webpark.cz

2) Napsal jsem 10.2.2003 T-Mobile osobní dopis.Vyjadřuje můj osobní názor a vy si jej můžete též přečíst. Odpověď T-Mobile přišla až 1.4.2003 a můžete si ji také přečíst. (Měli zpoždění, ale aspoň, že se namáhali.) Jak vidíte, nic nového nám opět neřekli, jen opakované fráze, žádné konkrétní zdůvodnění, sdělení výše nákladů na bránu, řešení pro nezákazníky TM apod.

3) Cesty jak posílat SMS zdarma nadále:

Brány Českých operátorů: Eurotel - TMobile - Oskar, další informace a zdroje:
4) Za SMS můžete i platit, ale rozhodně méně než u T-Mobile a s komfortem (třeba prográmku SMS GateKeeper)
Info o placených branách najdete třeba tady na Mobilserveru.

[ Nahoru | HomePage ]

Last update: 27.12.2007
(rubrika a většina textu vznikla v únoru 2003)