Harryho Homepage
Follow HarryhoInfo on Twitter

Trvale: Hledá se zákusek za odměnu!

6. 10. 2023 - Černé uhlí

Mám tady netradiční téma, i když v létě na exotických dovolených možná trefné. Černým uhlím nemyslím černé socialistické zlato z dolů, ale specifický zdravotní prostředek pro případ nevolnosti, po slovensky hezky a věcně "hnačky".
Léků je celá řada, my jsme vyrostli na černém uhlí z Imuny. Pamatujete? Modrá, žlutá a hnědá krabička a v ní skleněná tuba s černými prášky, takovými malinkými hokejovými puky. Prášky byly sladké a po rozkousání jste měli černé zuby a docela dlouho jazyk. Konec nostalgického okénka.
Na trhu je asi 8 produktů, které se vydávají za černé (nyní spíš se používá "slovo "aktivní") uhlí. Problémy jsou dva - různá kvalita a nedostatek.

Řeklo by se uhlí je uhlí (účinná látka je carbo activatus), ale stará slovenská Imuna k němu přidávala další látky, takže jste zvládli i lehčí otravu jídlem. Jenže zrovna Imuna na tom není nejlépe (Spoločnosť IMUNA PHARM, a.s. v roku 2022 zvýšila stratu o 65 % na -1,750 mil. € a tržby jej narástli o 1 % na 12,47 mil. €.), je nejen v dluzích, ale rovnou v konkursu a své výrobky neprodává nejen v ČR, ale ani na Slovensku. Je pravděpodobné, že pokud přežije, bude dělat jen cenově zajímavější fyziologické roztoky a uhlí už neuvidíme.
Ze zbylých produktů na trhu už bohužel žádný není aditivovaný a obsahuje pouze aktivní uhlí. I tam to ale šulí a tableta může obsahovat od 200 mg do 320 mg aktivního uhlí.
Z mého výzkumu vyplývá, že nejlevnější tableta černého uhlí je aktuálně Carbofit za 2,25 Kč/ks, jenže má také nejméně účinné látky (jaké překvapení). Pokud budete hledat nejlepší cenu za gram aktivní látky, je to (z těch co jsou dostupné) překvapivě Carbo medicinalis od PharmaSwiss z www.gigalekarna.cz (2,45 Kč za tabletu a 163 Kč za gram uhlí). Podrobně najdete můj výzkum tady.
Psáno 19. 07. 2023, edit 6.10.2023.

07. 07. 2023 - Zelenskyj v Praze a Bratislavě!

25. 05. 2023 - MS v ledním hokeji 2023

Založena nová stránka pro MS 2023.

09. 03. 2023 - Inaugurace Petra Pavla prezidentem!


28. 01. 2023 - Prezidentem jsme zvolili Petra Pavla!

3 359 151 hlasů získal Petr Pavel (58,32 %), 2 400 046 hlasů Andrej Babiš (41,67 %), tedy vítězství o skoro milion hlasů více a zatím rekord! Stejně jako volební účast v druhém kole - 70, 25 %!
Prezidentské volby - Seznam Zprávy

10. 01. 2023 - PF 2023

Těm pár čtenářům, co sem zabloudili, přeji úspěšný rok 2023, hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.

Pokud jste po Vánocích filantropicky naladěni, aktualizoval jsem stránku "Podporuji" ;)

Také jsem doplnil zkušenost s novou židlí (tady, až na konci). Aktuálně ji můžete koupit za pěkných 5 tisíc. Škoda, že nemám provizi :(

20. 10. 2022 - Jak si nevybrat herní židli (recenze)

Krátká recence herní židle ze života.

24. 2. 2022 - Rusko napadlo sousední Ukrajinu!


Podpořte také Ukrajinu!
Rozcestník pomoci
Skript na váš web
Člověk v tísni - Ukrajina


Ohledně Ukrajiny doporučuji tyto zdroje na Twitteru:
Roman M - @Fbeyeee
Andrej Poleščuk - @andrewofpolesia
Vojtěch Gibiš - @VojtechGibis
Nikola Repin - @nikorepi

Prezident Ukrajiny
Velvyslanec Ukrajiny v České republice

13. 11. 2021 - Porovnání cen elektřiny (několikrát aktualizováno)

Po krachu Bohemia Energy (a nakoupených firem) a Kolibříka jsem byl nucen udělat nějaké srovnání cen elektřiny pro domácnost. Krásně se ukazuje arogance/neschopnost některých prodejců, jejich zastaralé a nepřehledné weby, staré ceníky, nucení k zadávání telefonů jakoby nemohli vystavit ceník apod. Škoda. Stálo mě to řadu hodin, ale obrázek o situaci mám. Není to pochopitelně, co to bývalo, aktuální ceny jsou nejméně dvojnásobné než před rokem. Dokonce jsou prodejci, kteří nové zákazníky raději ani neberou!
Poznámka 13.11.2021: situace se pomalu mění a stabilizuje, weby zpřehledňují, ceny pomalu klesají.

Pokud jste z Prahy, může se vám hodit můj aktualizovaný Excel. Řeší hlavně silovou elektřinu, s kterou se obchoduje, zbytek (cca 55 % ceny) mají všichni stejný, protože jde o regulovanou složku. Můžete se podívat na sazby za MWh a cenu za připojení (desetikoruny měsíčně) nebo si zadat vlastní spotřebu a ono vám to vypočte roční náklady. Pozor - je to jen pro distribuční oblast Praha a tarif D02d! Nezapomeňte si cenu silové složky výsledek vynásobit 2, abyste dostali přibližnou celkovou cenu nebo poslední sloupec obsahuje kompletní měsíční platbu. Nemyslím si ale, že by to v jiných oblastech bylo výrazně jiné. Kupodivu ani firma, která v daném místě distribuuje, nemá lepší ceny než konkurence.

Alternativně se můžete podívat na cenový kalkulátor Energetického úřadu, ale tam musíte už něco vědět o parametrech svého doběru. Obsahuje i dodavatele, které jsem už ignoroval. Nicméně kaskadéři mohou zkusit i nějaké low-cost dodavatele, vždycky je tady záchranná síť v podobě dodavatele poslední instance (DPI). Doteď o této roli málokdo věděl... Spíš pozor na výpovědní lhůty, smlouvy a pokuty, na tento aspekt jsem se zatím nedíval.
Můžete zkusit i Kalkulator.cz od hipsterů z CreativeDock, ale ten sám na stránkách přiznává, že v aktuální situaci od něj bere nové zákazníky jen Centropol. Mně tedy také nevyšel špatně (viz Excel), ale pořadí mám dost jiné.

A kolega mi připomněl ještě kalkulačku na nepříliš známém portálu TZB info. Kalkulačka vypadá ale profesionálně a přináší i dodatečné informace.

Největší otázkou je, zda ceny fixovat nebo ne. Viděl jsem na webu oba názory, že ceny půjdou dolů i nahoru. Vliv na to má mnoho faktorů, takže to je fakt na věšteckou kouli. Bude totiž záležet na EU (systém emisních povolenek), autokratům Putinovi a Lukašenkovi (plyn) a těžbě obecně, dopadech GreenDealu (což je zatím spíš hoax, nic právně závazného dojednáno není) a taky třeba množství větru. Vzhledem k tomu, že nové zdroje se moc rychle nestaví (škoda, že už nestojí Dukovany II, byli bychom za vodou) a EU se může dohadovat dlouho, ale je to na vás ;)

11. 09. 2021 - Antiviry, disky a šmejdi

Aktualizoval jsem svou bezpečnostní stránku mapující zejména různé antiviry, antispyware, personální firewally, ale i bezpečné prohlížeče apod.
Přidal jsem i nějaký test disků na příslušnou stránku.
No a do třetice jsem aktualizoval stránku o šmejdech. Škoda, že dopad tohoto webu je poněkud ;) omezený, mělo by se to vědět.

06. 08. 2021 - Jak na winmail.dat ?

Jak_na Už léta mě štvou e-maily s přílohou winmail.dat. Rozhodl jsem se sepsat krátké a jednoduché řešení tohoto problému, který vám přináší oblíbený Microsoft.

Jo a opravil jsem externí Knihu návštěv!

28. 05. 2021 - Jak vypadal online koncert Nightwish?

Zajímavá (placená) podívaná, můj stručný postřeh zde. Shrnul jsem také změny v personálním složení kapely.

21. 05. 2021 - Začíná 85. MS v ledním hokeji!

Letošní MS mělo proběhnout v Rize (Lotyšsko) a Minsku (Bělorusko). René Fasel se ještě v lednu 2021 objímal s diktátorem Lukašenkem, který po zmanipulovaných prezidentských volbách v 2020 potlačuje násilně demonstrace, nechá zavírat, mlátit a mučit své oponenty i běžné občany, kteří poklidně demonstrují.
Nebýt sponzorů (zejména Škody), MS se možná v Bělorusku nakonec odehrálo. Naštěstí pohrozili bojkotem MS a IIHF vycouvalo, spolupořadatelství Bělorusku odebralo a vše se odehraje v Rize.

Maskotem je ježek Spiky.
"O maskotovi rozhodovali fanúšikovia v Lotyšsku a Bielorusku počas prezentácií v nákupných centrách, ale aj v online anketách. Porota, ktorá napokon vybrala víťazný návrh, bola zložená celebrít. (zdroj)"Takže fanděte na dálku a sledujte oblíbené weby, moje tradiční webové "extempóre" je tady.

20. 05. 2021 - Jeden svět 2021 je online!

Od 10. do 19. května 2021 běžely živé streamy a diskuse. Od 20. května do 6. června již najdete ke shlédnutí na webu všech 101 zbrusu nových dokumentů letošního ročníku. Oficiální web. Zdá se, že vznikla celá nová platforma dokumentárních filmů - www.jedensvetonline.cz, což je něco, co vyhlížím od roku 2007...

17. 04. 2021 - Jak sdílet obrazovku mobilu na počítači

Občas se může stát, že potřebujete zobrazit obrazovku mobilu na počítači či notebooku. Především pro prezentační účely nebo si chcete zjednodušit práci s nějakou aplikací. Jak na to? Návod.

21. 03. 2021 - Obsah z Netflixu zdarma

Populární Netflix si můžete nejen na 30 dní vyzkoušet a mít přístup k plnému obsahu, ale existuje i pár filmů/seriálů, které jsou zcela zdarma, i bez registrace. Najdete je na http://netflix.com/cz/watch-free (anglickou verzi na netflix.com/watch-free) a jelikož nabídku občas mění, můžete se podívat, zda vás tam něco nezaujme. Je to zdarma, že jo! ;-)

21. 03. 2021 - Jak stáhnout HTML stránku do jednoho souboru

Už léta mě štve, že je problém pěkně uložit HTML stránku do jednoho souboru. Konečně je to alespoň nějaké řešení!

14. 03. 2021 - Lékárníci vidí všechny vaše léky

Jak_na Již od 1.6.2020 je lékový záznam (seznam všech léků, co jste dostali na předpis) každého z nás dostupný pro všechny lékaře, ale i pro lékárníky a klinické farmaceuty (
kdo to je?). Přijde mi, že to médii moc neproběhlo. Tato právní úprava souvisí s eReceptem, což je věc, která v době pandemie získala na významu.
Pointou mé poznámky je, že kterýkoliv lékárník nyní vidí všechny vaše léky, z čehož lze usuzovat, co máte za nemoci (včetně psychických). V lepším případě řekne doma u večeře, že " Novák je asi blázen", v horším se to na malé vesnici dozví všichni a v nejhorším tyto informace prodá (pojišťovně, zaměstnavateli, sousedovi). Sankce za znaužití mluví o 20 MKč, ale kde není žalobce, není soudce. A už vidím, jak se jako vetchý důchodce soudím.
Standardní nastavení je, že všechny tři výše uvedené role váš lékový záznam vidí. Máte naštěstí možnost, bohužel nepříliš jednoduchou, přístup k lékovému záznamu omezit či zakázat. Návod najdete tady. Jednou cestou je datová schránka; další možností je webová aplikace, ke které se ale musíte autentizovat přes eIdentitu nebo občankou s čipem. Škoda, že obě varianty jsou nepřehledné a složité. Snad časem pomůže službám jako je toto napojení na bankovní identitu. Alternativou je cesta papírová, přes formulář a ověřený podpis.

Další informace:
Lékaři a lékárníci uvidí vše.
Nesouhlasíte s nahlížením zdravotníků do vašeho lékového záznamu? Jak postupovat

19. 02. 2021 - Test antivirů

Security Najdete v časopisu dtest 2/2021 a výcuc na mé "security" stránce.

2021

09. 09. 2020 - Politická satira

Update: 3. 11. 2020 a 19. 10. 2021
Nejdřív jsem si tady chtěl postěžovat, jak ubylo politické satiry v televizi ve srovnání s posledními 20 lety a při googlování mi došlo, že ona nezmizela. Spíš se ze stále opatrnější televize (dnes už není Česká soda asi na veřejnoprávní televizi možná, i když korektnost dost otestoval třeba Most) jen přesunula na internet (na csfd.cz přibylo dokonce nové menu video-on-demand, VOD).

Takže kdo je soustavně otrávený ze současné politické situace, kdy nám vládne tandem zlodědka nasáklého lihem s agentem lhářem, má aspoň šanci si "naladit" satirické pořady na internetu, protože běžná televize toho moc nenabízí. Líbí se mi samozřejmě 168 hodin, ale to není satira, ale lehčí publicistika.

Špičkou politické satiry reagující na aktuální dění je podle mě Šťastné pondělí Jindřich Šídla na Seznamu. Pořad na úrovni s vtipnou prezentací faktů. Pak je mezera a začíná sice trochu bulvárek, ale často trefný a také vycházející z faktů - Události Luďka Staňka na MallTV. A to je z aktuálních věcí vše. Nebo jsem na něco zapomněl? Napište mi, kontakt je úplně dole na stránce. Nepočítám, že občas utrousí "politický" díl různí youtubeři jako je Kovy (skvělý Babiš-19) nebo Tukan (Karanténní pohádky) nebo v pořadu lehce navazující na Českou sodu Šteindler & Tarantina (třeba Klaus prodává Karlštejn).


Pak tady byla Kancelář Blaník (včetně celovečeráku Prezident Blaník), ale to je už asi 2 roky. Potichu se Blaník přesunul na Youtube pod názvem Republika Blaník, ale už to nějak není ono. Na MallTV byl ještě podivný pořad s šílenou kamerou (takže je lepší si to vzít jako podcast) Drbu vrbu, ale po 8 epizodách (naštěstí) skončil.

O politické satiře byla napsána dokonce diplomka :) Stejný dotaz si položil Respekt před 6 lety a můžete posoudit, kam se od té doby televize (ne)posunuly. Podobný dotaz si položili dokonce na idnes, kde si všimli jiného média - divadla, článek je zde. No a lidovky si všimli Prezidementů.

Update: 19. 10. 2021
Hanba mě fackuje, že jsem zapomněl na Čauky lidi s parádním Petrem Jablonským! [CSFD]

26. 06. 2020 - Aktualizace

Nové testy SSD disků a antivirů.

22. 06. 2020 - Nejen Google

Svět IT a internetu se mění strašně rychle a většina mých stránek brutálně zastarává, např. linky. Lidem stačí mobilní aplikace a Google. Ale co když Vám vadí šmírování Googlu nebo jeho brutální ekologická zátěž? I když se to nezdá, existují alternativy:

Zdroj: Chip 12/2019

28. 02. 2020 - Nightwish mají venku singlNightwish má hotovou 9. studiovou desku "HUMAN. :||: NATURE". Na jejich stránkách najdete vše potřebné. Opět můžeme očekávat krásnou výraznou grafiku v poodbě "digibooku" (zajímavá kombinace slova digitální a kniha, že).
Videoklip k singlu "Noise" ukazuje, že se Tuomas opět zasnil a hraje na futuristicko-ekologicko-depresivní strunu. Uvidíme, jaké bude celé album (vychází 10.4.2020), ale tohle video je tedy fakt výrazné. Že by nám něco chtěli sdělit? ;-)
Další info na interfernetu: první dojmy.


Ani Tarja nezahálí a vydala v prosinci 2019 studiové album "In The Raw". I tady jsou k dispozici videoklipy: lyrická pomalejší skladba "You And I", svižnější "Tears In Rain"", vyklidněné Railroads a konečně trochu metalové Dead Promises.

20. 12. 2019 - Zaklínač na Netflixu

Počítačové hry značku The Witcher proslavily za velkou louží natolik, že po materiálu sáhl slavný Netflix. Premiéra je dnes a můžete se podívat dokonce hned na celou první sérii nového Zaklínače. Druhá série je také jistá a pak se uvidí dle úspěchu. Po polském seriálu a sestříhaném filmu je tedy na řadě americká verze, tak uvidíme, jak se s tím popasují. Nejvíce informací o seriálu přináší asi seriálový web Edna.

26. 11. 2019 - Přechod na DVB-T2

Jak_na Zítra, resp. 27. 11. 2019, ukončí provoz stávajícího televizního formátu DVB-T dva známé pražské vysílače Cukrák a Žižkov a znemožní tak příjem některých programů (multiplex 1, který vysílá jen ČT) v Praze a Středočeském kraji.
O přechodu na DVB-T2 (kvůli uvolnění frekvencí pro mobilní data) se masivně informuje v České televizi, České Radiokomunikace nasadili do vysílání značku, píší o tom i další média a dokonce měl tiskovku ministr průmyslu a obchodu.
Snad každý tak ví, že pokud používá anténu pro pozemní vysílání (domovní anténa, společná anténa - STA, interní pokojové antény), musí mít televizor podporující DVB-T2 nebo krabičku jménem set-top-box.

Pokud si chcete kompetentně vybrat set-top-box (který je teď nejprodávanějším elektronickým zbožím v e-shopech), lze doporučit srovnávací testy.
Jeden z nich byl v říjnovém Computeru a obsahuje jako obvykle precizní test 9 boxů/tunerů s rozličnou funkcionalitou. Značek je na trhu mnohem více, ale vše otestovat nejde.

Záleží hodně na tom, jaké máte požadavky: zda chcete opravdu jen vyřešit převod signálu (jiný použitý kodek) nebo mít třeba v krabičce i nahrávání pořadů nebo multimediální centrum, jež vám přehraje film na USB flashce.
Vítězem testu je Cryptobox 702T (ale za 1190 Kč), druhý Sencor SDB 5104TD (990 Kč) a třetí Evolveo Gamma T2 (1250 Kč).
Cenový tip si odnesl Emos EM-190S (630 Kč) a po něm jsem sáhl i já, protože jsem chtěl hlavně rychlý set-top-box, který bude fakt rychle startovat a přepínat kanály, což je splněno. Dále by to mělo mít přehledný dálkový ovladač a být malé a levné, protože nic jiného od toho nechci. Přehledné uživatelské rozhraní mluví řadou jazyků, včetně češtiny.
Jedinou nevýhodou je omezený počet portů, což je anténní vstup a USB a výstupem je HDMI a SCART. Jedu přes HDMI (můj 26" monitorek má naštěstí dva HDMI vstupy i VGU i SCART i chinche), ale anténní výstup by se občas také hodil (třeba na testování). Zatím jsem s výrobkem spokojený, ale je fakt, že samotnou TV nepouštíme tak často, častěji jedeme přes LepšíTV.

Chip je poněkud opožděnější, ale také se set-top-boxům věnuje a do testu vzal 7 kousků a výsledky jsou přástupné rovnou na webu!
Vítězem je známá značka Technisat Digipal T2 HDex (1990 Kč), což znám, protože jsme úspěšně používali předchozí generaci při přechodu na DVB-T. No a na druhém místě se umístil náš "starý známý" - Emos EM-190S!
Na třetím místě Sencor SDB 5104TD, který opět známe z testu Computeru. Takže se kupodivu shodli.

Doporučené odkazy:
www.dvbt2overeno.cz - web Českých radiokomunikací, kde se dozvíte technické detaily, harmonogram přepínání a zejména seznam televizí a krabiček, které prokazatelně nový standard zvládají

10. 8. 2019 - Astronomický megaevent v Praze

7. 6. 2019 - Milion chvilek pro demokracii


Web / YouTube / Twitter

10. 5. 2019 - MS v hokeji!

Logo a maskot MS Začal hokej a první zápas se povedl. Mé postřehy z průběhu šampionátu najdete na mé oprášené hokejové stránce.26. 2. 2019 - Test antivirů pro Android

Security Nejnovější test bezpečnostních řešení pro telefony s Androidem naleznete ve známém časopisu dTest. Co je důležité, vedle antiviru (45% váha) se dost zajímají i o pomoc při odcizení mobilu (35% váha), zbytek je obsluha a zatížení mobilu. Více najdete na mé speciální stránce.

22. 2. 2019 - Podpořte nový český film ze Středozemě!

Pustili se do toho s vervou, první ukázky vypadají profesionálně, byla by škoda utnout výrobu v polovině! https://www.hithit.com/cs/project/5764/stiny-kraje-uz-jen-krok-do-stredozeme

22. 11. 2018 - Jak vybrat stavební spoření

Jak_na Konec roku je oblíbenou dobou, která aktivuje stavební spořitelny v boji o klienta, jelikož lze ještě stihnout státní podporu za končící rok. Přečtěte si, jak se rozhodovat mezi stavebními spořitelnami a jak (ne)skočit na jejich výhodné promoakce, protože parametrů výběru té správné je více.

22. 11. 2018 - Hokejová výzva

Byl jsem požádán, jestli někdo nemá domácí nahrávky zápasů české hokejové reprezentace z MS 1996, MS 1999, MS 2000 a MS 2001. Pokud tedy někdo máte, dejte vědět na e-mail "D.skopik@seznam.cz". Děkujeme.

31. 10. 2018 - Jak na rozbité ikony na liště

Ikony ve Windows. Udržet je v pořádku může být nadlidský úkol, chyby se vyskytují odjakživa. Nový návod pro opravu ikon na liště Windows si můžete přečíst tady.

24. 10. 2018 - Stěhování a změna dokladů

Když měníte trvalé bydliště, znamená to výměnu občanského průkazu (případně dalších průkazů) a pak s tím spojené nahlašování na řadě míst.
Na webu lze nalézt různé seznamy toho, co musíte udělat, např. zde na finance.cz nebo na euro.cz.
Chci jen upozornit na to, že ne vždy mají pravdu, protože se zas tak často neaktualizují. Konkrétně od 1.7.2018 není nutné měnit (platný) řidičský průkaz, protože novela kromě jiného, co se mediálně diskutovalo (nepotřebujete fotografii, protože si vás tam vyfotí a můžete o něj žádat kdekoliv ve městě či obci s rozšířenou působností), vypouští město bydliště z povinných údajů. Takže v klidu vyčkejte na konec platnosti řidičského průkazu a neřešte to.
Další postřeh - úředníci občas bohužel nemají pravdu, např. mi bylo tvrzeno, že nemusím na registr vozidel. To není pravda, při změně bydliště musíte jít přeregistrovat auto, na počkání dojde k zápisu na velký TP a výměně malého TP. Výhodou je (ale to je myslím už déle), že nemusíte měnit značku (SPZ).

28. 6. 2018 - Test antivirových balíků

Security Po více než roce Chip přinesl test antivirů, tak se podívejte.

22. 5. 2018 - Test obřích disků

Po roce se Chip podíval na velké disky, kde se horní hranice zvýšila na 12 TB (na dohled je 14TB Toshiba). Viz má stránka testů.

4.3.2018 - Dva odkazy

První odkaz vede na přednášku Daniela Stacha na FF UK - Jak myslí velikáni. Daniel je mladý a nesmírně schopný moderátor pořadu České televize HydePark Civilizace, který získal během pár let velké renomé a to i na mezinárodní úrovni. Pořadem prošlo několik nositelů Nobelových cen, Dalajlama, astronaut a celá řada vědců mezinárodních i českých. Pořad má již přes 200 dílů. Přednáška je o zákulisí natáčení a především postřehů o samotných hostech. Daniel je nejen skvělý vypravěč, pracovitý člověk, ale i slušný, pozitivní, sympatický a na svůj věk překvapivě moudrý. Proto záznam z přednášky doporučuji, ta hodina není promarněný čas, naopak může být velmi inspirativní.

Druhý odkaz není tak pozitivní, spíše politický, ale nelze jinak. Politická situace v ČR je pro naši mladou demokracii zoufalá. Prezidentem je alkoholik, který chce likvidovat novináře. Vláda v demisi dělá personální čistky a počíná si jak voják na dobitém území. Kabinet opírá o extremisty - z jedné strany levicové a z druhé pravicové. Sám je populistický až na půdu. Vládu jedné sekty vede Andrej Babiš - bezskrupulozní oligarcha, obviněný zloděj, lhář a měnič názorů jak se to hodí, a agent STB. Proto prosím o chvilku pro rezignaci.

Březen 2018

18.2.2018 - Český hokej na ZOH 2018

CZ Přesně po 7 měsících od posledního záznamu na této stránce (na jiných se něco málo změnilo) přidávám stránku k ZOH 2018 v Pchjongčchangu pro lední hokej. Po přímém postupu do čtvrfinále je to příjemná "pozvinnost". Pokud tady ještě zbyl nějaký čtenář, tak nechť se podívá na speciální stránku.
Ostatní sporty moc nesleduji, ale českým sportovcům držím palce a jsem rád za jejich úspěchy!

18.2.2018 - Prezidentské volby 2018

Wiki: Volba prezidenta České republiky proběhla v lednu 2018. Z prvního kola voleb, které se uskutečnilo 12. a 13. ledna, postoupili z devíti kandidátů do druhého kola dosavadní prezident Miloš Zeman a bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Ve druhém kole 26. a 27. ledna pak o 2,73 procentního bodu, tj. o 152 184 hlasů, zvítězil Miloš Zeman. Své druhé funkční období zahájí 8. března 2018 složením prezidentského slibu. Volební účast v prvním kole byla 61,92 %, ve druhém pak 66,6 %.

Všimli jste si té volební účasti? Ďábelský výsměch. Pěkné zobrazení výsledků a statistik najdete třeba na tomto pěkně udělaném webu irozhlas.cz. Ostatně datoví novináři Českého rozhlasu jsou podle mě fakt dobří.

Můj dojem? Jak jsem napsal na Twitter: "Pocity po volbách? Něco jako když se díváte na klasickou vánoční pohádku, ale na konci místo svatby princezně uříznou hlavu motorovou pilou..."
Co k tomu dodat? O Zemanovi toho bylo napsáno dost, ale je to úplně jedno, protože fakta v této postfaktické a populistické době nejsou bohužel důležitá. Důležité jsou emoce (hlavně strach, závist, sympatie a antipatie) a přímá volba ukazuje, že rozhodují "měkká", přízemní kritéria a to je smutné.
Co si mám myslet o jeho voličích?? Může to znít arogantně, ale je to můj zcela osobní názor, který mohu nastěstí (zatím) svobodně vyjádřit. Bohužel jsou pro mě zklamáním a podle mě (i z výše uvedených důvodů) je lze popsat některým z těchto přídavných jmen: neinformovaní a/nebo přízemní a/nebo hloupí a/nebo pomatení a/nebo zapomětliví a/nebo negativističtí a/nebo prostě zlí. Pokud bych chtěl zahrnout opravdu všechny, máme tu ještě speciální kategorií jeho příbuzných nebo ekonomicky spřízněných a z jeho pozice tyjících lidí (prostě ruka ruku myje) jako je Babiš, Klaus, Mynář, Nejedlý, Ovčáček, Tvrdík, Okamura a řada dalších, co nejsou tolik vidět.
Po parlamentních volbách je volba Zemana další facka do tváře demokraticky a pozitivně smýšlejících lidí, kteří by chtěli prezidenta slušného, pravdomluvného, pozitivního, spojujícího a uznávajícího ústavu. Snad se situace zlepší, protože rok, kdy máme oslavit 100. výročí vzniku ČS republiky, nezačal vůbec dobře. CZ CZ CZ

Únor 2018

Červenec

18.7.2017 - Test SSD disků

V letním CHIPu se opět zabývají moderními nemechanickými disky. Testu i teorii (např. rozdílu mezi SATA a M.2/NVMe) věnují 6 stran. Vítěze testů si přečtěte na mé stránce.

16.5.2017 - Mistrovství v hokeji

I letos jsem vytvořil speciální stránku k letošnímu mistrovství, ale je to spíš jen evidenční záležitost pro mě. Pokud bych měl fanouškům něco doporučit, tak je to určitě http://mshokej.wbs.cz/. Užijte si hokejový svátek, snad bude konečně nějaký důvod k oslavě, protože těch 4.-7. míst bylo dost :)

Květen

29.4.2017 - Recenze IP kamery TP-LINK NC450

TP-LINK NC450 Pokud sháníte domácí IP kameru s dobrým vybavením, s možností vidět obraz kdykoliv a kdekoliv na webu nebo na mobilu a to vše za dobrou cenu, tak jste ji možná našli. Přečtěte si více.

12.4.2017 - Testy HDD

Přestože bylo kvartál na této stránce ticho, občas se nějaké stránky "uvnitř" změní. Týká se to zejména bezpečnosti nebo testů HDD, na které chci dnes upozornit.
No a jinak požehnané svátky Velikonoční!

Duben 2017


* * *
Starší staré záznamy:
- HomePage z let 2012-2016 (šestý díl)
- HomePage z let 2010-2011 (pátý díl)
- HomePage z let 2008-2009 (čtvrtý díl)
- HomePage z let 2006-2007 (třetí díl)
- HomePage z let 2004-2005 (druhý díl)
- HomePage z let 1999-2003 (první díl aneb prehistorie)

[ Nahoru | HomePage ]


Hrady.cz Sapkowski.cz Služby pro Váš web a nejen to!Stránky podporují všechny prohlížeče pracující korektně s rámy a CSS. Kódování Win 1250.
Verze stránek: 9.3.0 vytvářena v: PSPadu, dříve v NotePadu, Namo WebEditoru a editoru 1st Page 2000.

Prohlášení o tvorbě stránek (disclaimer), kontakt: